Aktualności

TEORIA I PRAKTYKA

IMG 7342

Wystartował nabór do kolejnej edycji Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA. Do wzięcia udziału w wydarzeniach, organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza w szczególności zachęcamy studentów Wydziału Architektury WSEiZ.

W ramach corocznego cyklu Fundacji „Od wizji do projektu” 18 października na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się wykład cenionej duńskiej architektki Dorte Mandrup połączony z prezentacjami laureatek Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA oraz programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza kierowanych do studentów i absolwentów wydziałów architektury.

W minionej edycji (2018) konkursu TEORIA jury nagrodę przyznało Małgorzacie Neumann i Zofii Zuchowicz za esej „Terrain vague” w Polsce. Nieoczywisty potencjał terenów porzuconych. Stypendium PRAKTYKA wygrał projekt Oddział Warszawa Agnieszki Dąbek, wizja miasta dostosowanego do potrzeb seniorów.

Szczegółowe informacje o programach na stronie www.fundacja-sk.pl

Materiały o wykładzie Dorte Mandrup i tegorocznych laureatkach znajdą Państwo TUTAJ

CHONGQING TECHNOLOGY AND BUSINESS UNIVERSITY Z WIZYTĄ W WSEiZ

IMG 7342

8 listopada w siedzibie WSEiZ gościliśmy przedstawicieli chińskiego Chongqing Technology and Business University (CTBU). Uniwersytet z Chongqing, to kolejna po Shandong Jianzhu University uczelnia z Chin, z którą WSEiZ planuje podpisać umowę o współpracy.

PÓŁTORA STOPNIA. NAUKA W WALCE O KLIMAT

IMG 7342

Szanowni Państwo,

zmiany klimatu już dziś wpływają na ludzi oraz ekosystemy na całym świecie. Korzyści wynikające z utrzymania ocieplenia na poziomie 1,5°C – w porównaniu z 2°C lub więcej – są jasne. Czy to wystarczy, by Ziemia pozostała przyjaznym miejscem do życia w warunkach, które pozwoliły na rozwój naszej cywilizacji?

Na to i więcej pytań uzyskają Państwo odpowiedzi na wykładzie otwartym prof. dr. hab. Pawła Rowińskiego, hydrologa i hydrodynamika, wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk pt. Półtora Stopnia. Nauka w Walce o Klimat.

W imieniu Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Prelekcja odbędzie się w Instytucie Geofizyki PAN, ul. Janusza 64, 01-452 Warszawa, sala 213, 21 listopada o godzinie 17:00.

Wykład będzie jednocześnie inauguracją projektu EDU- ARCTIC.PL

Wykład zostanie powtórzony w formie webinarium 26 listopada o 16:00.
ABY OBEJRZEĆ WEBINARIUM KLIKNIJ TUTAJ
HASŁO: KLIMAT

MCDONALD'S - WYKŁADY OTWARTE

IMG 7342

19 listopada 2019 r., o godzinie 10.50 odbędzie się spotkanie, na którym przedstawiona zostanie ścieżka kariery w firmie McDonald's. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się jak połączyć pracę ze studiami oraz jak w McDonald's odbywają się praktyki studenckie.
  
Zapraszamy na spotkania wszystkich zainteresowanych:
10:50–11:30 w sali 37,
11.40–12.15 w sali 16
do budynku Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, przy ul. Rejtana 16.
  
Osoby zainteresowane, a nie mogące dotrzeć na spotkanie zapraszamy do kontaktu z organizatorem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nr tel. 608 540 579
WSTĘP WOLNY!

  
Do zobaczenia!
  

EWIDENCJA ODPADÓW W BDO

IMG 7342

Szanowni Państwo,
w imieniu organizatora, Kancelarii Prawniczej Głowacki i Wspólnicy Sp. k., zapraszamy na merytoryczne szkolenie dotyczące wdrożenia BDO. Wdrożenie elektronicznej ewidencji odpadów ma na celu usprawnienie gospodarki odpadami w Polsce. Według Organizatora szkolenia przedsiębiorcy zwracają uwagę na organizacyjny chaos oraz na błędy i luki systemu, a także podkreślają, że nie są odpowiednio przygotowani do nadchodzących zmian. Szkolenie odbędzie się 19 listopada 2019 r. w Katowicach/Chorzowie.

Z pomocą w tej kwestii ruszyli:
Włodzimierz Głowacki, radca prawny
Joanna Basińska, radca prawny
dr Adrian Sypnicki, radca prawny
Rita Świętek, radca prawny
ze szkoleniem
"Elektroniczna ewidencja odpadów w systemie BDO"

Ewidencja odpadów oraz ich sprawozdawczość od 1 stycznia 2020 r. odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem indywidualnego konta w systemie BDO. Jak poprawnie z niej korzystać? Dowiedzą się Państwo na szkoleniu, które poprowadzą radcy prawni z Kancelarii Prawniczej Głowacki i Wspólnicy sp.k oraz specjalista ds. gospodarki odpadami.

Korzyści ze szkolenia:
- dowiesz się w jaki sposób należy prowadzić elektroniczną ewidencję odpadów w systemie BDO,
- poznasz jak prawidłowo korzystać z modułu ewidencji odpadów, modułu rejestracyjnego i modułu sprawozdawczego,
- pokażemy jak wypełniać karty przekazania i ewidencji odpadów (prezentacja wszystkich kart),
- nauczymy jak korzystać z nowego narzędzia aby uniknąć błędów,
- poznasz korzyści z wprowadzenia systemu BDO,
- uzyskasz unikalną wiedzę z zakresu systemu BDO.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ

Zapisz się na szkolenie
  

FOPA 2019

IMG 7342

Szanowni Państwo, wszystkich studentów kierunków architektonicznych zapraszamy w imieniu organizatora na Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych, wydarzenie towarzyszące kongresowi OPEN EYES ECONOMY SUMMIT w Krakowie. Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych spotkaniach, podczas których otwarte zostaną drzwi najciekawszych krakowskich pracowni architektonicznych.
  
FOPA to trzy dni spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać najciekawszych architektów z najlepszych krakowskich biur w ich codziennym środowisku pracy, przyjrzeć się ich metodzie projektowej i badawczej, poznać spojrzenie na miasto, czy estetykę przestrzeni zurbanizowanej, zobaczyć modele, projekty, zdjęcia, wreszcie usiąść przy dużym stole i porozmawiać.
  
Podczas trzech dni festiwalu (18–22 listopada 2019 r.) otwarte zostaną pracownie: Moon Studio, APA Czech-Duliński-Wróbel, Horizone Studio, biuro architektoniczne Lewicki Łatak i Studio Projektowe Wizja. Chcemy, aby mieszkańcy miasta, studenci i goście kongresu mieli możliwość poznania procesu powstawania architektury, a tym samym uczyli się aktywnego uczestnictwa w debacie architektonicznej. Do zobaczenia! WSTĘP WOLNY!
  
Więcej informacji na stronie organizatora.
  

LIDERZY OCHRONY ZDROWIA

IMG 7342

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacji o programie Liderzy Ochrony Zdrowia - darmowym cyklu warsztatów i spotkań dla przyszłych menedżerów sektora ochrony zdrowia.
 
Liderzy Ochrony Zdrowia to program, którego celem jest kształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry menedżerskiej, która będzie zarządzać sektorem ochrony zdrowia i placówkami medycznymi.
 
Program składa się z weekendowych szkoleń prowadzonych przez specjalistów i ekspertów rynku usług medycznych, farmaceutycznych oraz nowych technologii. Uczestnicy zdobywają wiedzę praktyczną o sposobie działania publicznej i prywatnej służby zdrowia, rozwiązują case’y, dyskutują z ekspertami na temat koniecznych zmian w tym sektorze. Zwieńczeniem projektu są dwumiesięczne płatne praktyki w firmach partnerskich.
Program zastał objęty Patronatem Honorowym Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministertwa Zdrowia oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zgłoszenia przyjmowane są do 4. grudnia przez FORMULARZ.
Odwiedź również STRONĘ INTERNETOWĄ PROGRAMU.
  

TARGI PRACY NA TARGÓWKU

IMG 7342

W imieniu Partnera Biura Karier WSEiZ, portalu Pracuj.pl zapraszamy na targi pracy na Targówku. Targi odbędą się 14.11.2019 r. w godz. 10:00–14:00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. L. Kondratowicza 20 (sala konferencyjna)

W programie znajdą Państwo: oferty pracy, oferty szkoleniowe, porady prawne, warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, informacje dotyczące przedsiębiorczości (zakładanie, prowadzenie działalności gospodarczej, pozyskiwanie śrdoków) konsultacje radcy zawodowego, psychologa oraz możliwość wymiany informacji między osobami poszukującymi pracy a pracodawcami nie będącymi wystawcami. Zapraszamy po więcej informacji na STRONĘ INTERNETOWĄ WYDARZENIA.

LISTOPADOWY WYKŁAD WARSZAWSKIEJ SZKOŁY ZDROWIA 2019/2020

IMG 7342

W najbliższy wtorek zapraszamy na nowy wykład Warszawskiej Szkoły Zdrowia pt. Sarkoidoza. Wykład odbędzie się 12 listopada 2019 o godzinie 17, a poprowadzi go doc. dr hab. Krzysztof Kaniecki,  w auli nr 4 na ul. Rejtana 16.

SPOTKANIE "DOBRA WOLA"

IMG 7342

Droga koleżanko, Drogi kolego! Chcesz współtworzyć prototypy domów dla osób z niepełnosprawnościami? Przyjdź na spotkanie inauguracyjne!