Czy Polacy są zdrowi?

 

Na przestrzeni  ostatnich kilkunastu lat obserwuje się poprawę w zakresie stanu zdrowia populacji Polski. Żyjemy coraz dłużej, w strukturze umieralności  zmniejsza się udział chorób układu krążenia, znacząco obniżyła się umieralność niemowląt.  Pomimo istotnych zmian w sferze stanu zdrowia populacji,  Polska pozostaje krajem, który na tle innych krajów UE wyróżnia się negatywnie, jeśli chodzi o wzorce zachorowalności i umieralności.  Jednak wg badań Centrum Badania Opinii Publicznej na przestrzeni lat 1994-2010 wzrosła satysfakcja z życia Polaków. Równocześnie obserwujemy starzenie się społeczeństwa, a wraz z tym procesem zmienia się struktura chorób przewlekłych. Czy  można określić jednoznacznie stan naszego zdrowia i jak się on kształtuje?
Aktualna i rzetelna wiedza o sytuacji zdrowotnej społeczeństwa oraz o czynnikach wpływających na tę sytuację będzie tematem wystąpienia jednego z najwybitniejszych polskich znawców tego tematu prof. dr hab. n. med. Mirosława J. Wysockiego, dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny, kierownika Zakładu Promocji Zdrowia i Szkolenia Podyplomowego.

 Wykład pt. „Sytuacja zdrowotna w Polsce w 2012 roku” odbędzie się  w Warszawskiej Szkole Zdrowia we wtorek, 08.maja 2012 r.   o godz.  17.00, w auli  Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania przy ulicy Rejtana 16. Wstęp wolny.