Jakie jest zdrowie naszych dzieci

Zadbajmy  o nasze dzieci

Zdrowie oraz prawidłowy styl życia są ważne dla każdej grupy wiekowej, jednak w  przypadku dzieci i młodzieży mają szczególne znaczenie, dobry bowiem stan zdrowia dzieci i młodzieży to fundament prawidłowego rozwoju społeczeństwa.

UNICEF porównał warunki i jakość życia dzieci w obszarze zdrowia i bezpieczeństwa w 29 najbardziej rozwiniętych krajach świata. W jego rankingu Polska znalazła się na 18 miejscu. Zestawienie wyników międzynarodowego testu sprawności fizycznej z ostatnich 25 lat pokazuje, że młodzież polska uzyskuje coraz to gorsze rezultaty. Martwić powinien także drastyczny wzrost liczby dzieci z nadwagą, największy w grupie badanych państw. Jednym ze sposobów monitorowania stanu zdrowia dziecka są badania profilaktyczne, tzw. bilanse,  a w ocenie autorów raportu, procent przebadanych polskich dzieci jest zbyt niski.

Jaka jest polska rzeczywistość, czy o stan zdrowotny młodego pokolenia musimy się martwić? Opowie nam o tym wybitna ekspertka, znawczyni problemów zdrowia dzieci i młodzieży w naszym kraju, prof. dr hab. n. med. Barbara Woynarowska,  kierownik Zakładu Biomedycznych i Psychologicznych Podstaw Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład pt. „Jakie jest zdrowie naszych dzieci” odbędzie się w Warszawskiej Szkole Zdrowia przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania we wtorek, 12. listopada 2013 r.,  o godz.  17.00, w auli  Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania przy ulicy Rejtana 16.  Wstęp wolny.