Wykorzystanie urlopu dla wzmocnienia zdrowia

Lepsze zdrowie po urlopie

Urlop, wakacje są czasem, gdy mamy więcej możliwości i okazji do zadbania o nasze zdrowie i kondycję, o rozwój osobisty. Regenerację zmęczonego organizmu musimy zaplanować i realizować umiejętnie. Właściwie dobrany do naszych potrzeb i możliwości relaks, wypoczynek zwiększa poczucie szczęścia i pozytywnych emocji, wpływa korzystnie na stan zdrowia oraz jakość i długość życia. Wykorzystajmy wakacyjny czas na regenerację i kształtowanie zdrowych nawyków, a z pewnością właściwie wspomożemy nasz organizm.

Coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym, że Polacy nie umieją wypoczywać, wynika to najczęściej z braku umiejętności i złej organizacji.

Mamy urlop, ale nie wiemy, co  należy robić  dla zdrowia podczas tych wolnych dni? Jak sensownie je zaplanować? Odpowiedzi na te pytania poszuka z nami wybitna specjalistka,  niestrudzona propagatorka prozdrowotnej rekreacji, prof. dr hab. Ewa Kozdroń, kierownik Zakładu Rekreacji Ruchowej AWF w Warszawie. Wykład pt. „Wykorzystanie urlopu dla wzmocnienia zdrowia” odbędzie się w Warszawskiej Szkole Zdrowia przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania we wtorek, 8. kwietnia 2014 r.,  o godz.  17.00, w auli  Wyższej Szkoły Ekologii  i Zarządzania przy ulicy Rejtana 16.  Wstęp wolny.