Aktualności

KONKURS IDEOWY PT. DOM JUTRA. MODEL BUDOWNICTWA DOSTĘPNEGO

IMG 7342

„Dom jutra. Model budownictwa dostępnego” to otwarty konkurs ideowy zorganizowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK.

Cel i charakter konkursu

Celem Konkursu jest ideowe przedstawienie wizji dostępnego, przynoszącego społeczne wartości budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Określenie „budownictwo dostępne” oznacza takie, które pozwala człowiekowi realizować najważniejsze potrzeby mieszkaniowe wraz z rodziną w godnych warunkach. Warunki te winny być adekwatne do poziomu rozwoju cywilizacji i do zaangażowania, jakie obywatel wkłada w proces zapewnienia rodzinie bezpieczeństwa.

ABSOLWENCI ARCHITEKTURY I ZDROWIA PUBLICZNEGO WSEiZ ZARABIAJĄ NAJLEPIEJ!

IMG 7342

Według raportu ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) szkół wyższych sporządzonego za 2015 r. absolwenci Architektury i Zdrowia Publicznego WSEiZ zajęli 1 miejsce, czyli zarabiają najwięcej wśród osób kończących te kierunki.

WYSTAWA NOTATNIK FOTOGRAFICZNY - WERNISAŻ

IMG 7342

9 października w Galerii WSEiZ odbył się wernisaż wystawy „Notatnik fotograficzny”. Zdjęcia przedstawione na wystawie zostały wykonane przez studentów WSEiZ pod kierunkiem pani dr Anny Plewki.

WYSTAWA WARIACJE KOSMICZNE INEZ KRUPIŃSKIEJ

IMG 7342

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii WSEiZ, gdzie między 21 października a 11 listopada prezentowane będą dzieła Inez Krupińskiej, zaprzyjaźnionej z naszą Uczelnią Artystki.

Wystawa pod enigmatycznym tytułem „Wariacje kosmiczne” to zbiór ok. 70 prac (obrazów, mebli, grafik, rzeźb). Aby doświadczyć „wariacji kosmicznych” według Autorki – zapraszamy na wernisaż 21.10.2017 o godz. 18.

KONFERENCJA WODA W MIEŚCIE

IMG 7342

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zaprasza na konferencję „Woda w mieście”, która odbędzie się 9 listopada w centrum targowo-wystawienniczym EXPO XXI (Warszawa, ul. I. Prądzyńskiego 12/14, sala konferencyjna C).

Do udziału w jesiennej, 15 edycji konferencji, SAK zaprosiło polskich i zagranicznych projektantów i wykonawców, którzy opowiedzą o wodzie w mieście w szerokim ujęciu – od roli wody jako elementu dekoracyjnego i definiującego przestrzeń, przez funkcję użytkową, po aspekty ekologii i racjonalnego gospodarowania zasobami wody w mieście.

ZMARŁ PROF. ANDRZEJ BASISTA

IMG 7342

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 7 października zmarł prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Basista, wykładowca w naszej Uczelni. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 20 X 2017 o godz. 13 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim, ul. Powstańców w Krakowie.

Prezydent, Rektor i cała społeczność WSEiZ składa Rodzinie Zmarłego szczere wyrazy współczucia.

SZKÓŁKA KONSTRUKTORÓW

IMG 7342

Drodzy Studenci, przede wszystkim kierunków Wzornictwo i Architektura Wnętrz.

Art of Packaging oraz firma UDS poszukują twórczych osób z dużą dawką kreatywności do Szkółki Konstruktorów. Projekt jest szansą dla młodych twórców na przekucie wiedzy teoretycznej w praktyczną oraz zdobycie nowych umiejętności potrzebnych w projektowaniu.

WYSTAWA PRAC STUDENTÓW ARCHITEKTURY NA OCHOCIE

IMG 7342

Zapraszamy na wystawę prac studentów VIII semestru kierunku Architektura. Wernisaż odbędzie się 20 października o godz. 12 w Urzędzie Dzielnicy Ochota na ul. Grójeckiej 17a. Wystawę można oglądać do 27 października. Prace zostały wykonane na zajęciach u pana dr. inż. arch. Marcina Zabłockiego.

KONKURS WZORNICZY

IMG 7342

Już ruszyła 9. edycja konkursu na projekt dywanu organizowanego przez CarpetVista.
Wystarczy zaprojektować nowoczesny dywan. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną (I miejsce: 9 524 zł, II miejsce: 2381 zł, III miejsce: 952 zł), a jego dywan zostanie wyprodukowany i będzie sprzedawany w limitowanej serii.

FESTIWAL NAUKI W WSEiZ

IMG 7342

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Nauki 2017 w naszej Uczelni zorganizowaliśmy wykład oraz warsztaty.