Aktualności

ZAPRASZAMY NA TARGI EDUKACYJNE DO PAŁACU KULTURY

IMG 7342

W dniach 23-24 lutego 2018 (piątek-sobota) w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się targi edukacyjne pod nazwą XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny „Perspektywy”. WSEiZ jako jedna z wielu uczelni wyższych wystawi tam swoje stoisko.

WARSZTATY W FUNDACJI CEL

IMG 7342

Jeśli chcesz odnaleźć się w chaosie zmian związanych z wkraczaniem w dorosłe życie – weź udział w bezpłatnych zajęciach grupowych „W poszukiwaniu nowego dorosłego ja”, które organizuje Fundacja C.E.L.

ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU INŻYNIERKI 4.0

IMG 7342

Obecnie odsetek kobiet na kierunkach inżynieryjnych polskich uczelni wynosi 37%, a w firmach z sektora STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) zaledwie co piąty pracownik na stanowisku specjalistycznym to kobieta. W związku z taką sytuacją firma Siemens kieruje do studentek uczelni technicznych program mający na celu zwiększenie ich kompetencji cyfrowych w obszarze Industry 4.0. W ramach projektu Inżynierki 4.0 firma przygotowała warsztaty prowadzone przez członków Zarządu Siemens oraz ekspertów od technologii przemysłowej, finansów w przemyśle i komunikacji.

Na warsztaty można zgłaszać się do 27 lutego. Link do kwestionariusza tutaj.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O CSR

IMG 7342

Celem konkursu organizowanego przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu jest upowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang.  Corporate Social Responsibility, CSR). Jeśli jesteś licealistą lub studentem i masz nie mniej niż 26 lat – weź udział w konkursie!

WYSTAWA PRAC PROJEKTOWYCH STUDENTÓW ARCHITEKTURY

IMG 7342

Zapraszamy do Galerii WSEiZ na ul. Rejtana 16 do obejrzenia wystawy projektów Centrum Integracji Społecznej w Piasecznie wykonanych przez studentów Architektury WSEiZ.

Projekty studentów zostały przedstawione Władzom Gminy Piaseczno w grudniu 2017 i wzbudziły ich aprobatę.

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY Z GMINĄ GÓRA KALWARIA

IMG 7342

W piątek 26 stycznia 2018 nasza Uczelnia podpisała porozumienia o współpracy z gminą Góra Kalwaria. Na spotkaniu obecne były Władze WSEiZ, Burmistrz gminy Góra Kalwaria mgr Dariusz Zieliński, Zastępca Burmistrza mgr inż. Jan Wysokiński oraz Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Promocji pani Monika Maciak.

WAMPIRIADA W WSEiZ

IMG 7342

W sobotę, 27 stycznia w budynku WSEiZ na ul. Rejtana odbyła się akcja Wampiriada, w czasie której można było honorowo oddać krew. W wydarzeniu wzięło udział siedemnaście osób, które oddały krew dla potrzebujących. Chętnych było ponad 20, ale niestety nie wszyscy pozytywnie przeszli weryfkację. Bardzo im dziękujemy i  mamy nadzieję, że uda się powtórzyć Wampriadę również za rok.

Akcję na naszej Uczelni zorganizowała studentka 3 roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji, pani Aleksandra Sobczyńska, której serdecznie dziękujemy! Pani Aleksandra jest także członkinią warszawskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Dar Serca". Wampiriada w WSEiZ doszła do skutku także dzięki niemu.

PROJEKT ARTING RÓWNOWAGA

IMG 7342

Fundacja Ludzie-Innowacje-Design oraz Urząd Miasta Bielsko-Biała ogłaszają III edycję konkursu z zakresu wzornictwa przemysłowego Projekt Arting „Równowaga”.

KONKURS ARCHITEKTONICZNY NA PRACĘ MAGISTERSKĄ

IMG 7342

Celem Konkursu jest promocja współpracy i integracji środowiskowej młodych architektów z Niemiec i Polski poprzez współzawodnictwo i dyskusję, wystawy na temat architektury oraz dzięki upowszechnieniu efektów ich działań twórczych.

Doroczna Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA-SARP 2018 przyznawana jest za najlepszy projekt dyplomowy magisterski, którego autor/autorzy uzyskał/li stopień magistra inżyniera architekta w okresie przed datą zgłaszania prac do edycji bieżącej oraz w okresie całego poprzedniego roku kalendarzowego. Przedmiotem pracy powinno być środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości.

STUDIA NA ARCHITEKTURZE WNĘTRZ MAJĄ CHARAKTER PRAKTYCZNY

IMG 7342

Studia II stopnia na kierunku Architektura Wnętrz to studia o profilu praktycznym, dlatego że zarówno ich program, jak i sposób prowadzenia zajęć są ściśle powiązane z praktyką.

Przykładem tego podejścia są zajęcia ze Scenografii audycji telewizyjnych i imprez komercyjnych oraz Scenografii widowisk scenicznych i artystycznych prowadzone przez mgr. R. Dębniaka, których część odbyła się na zapleczu stacji telewizyjnych i instytucji kultury. Studenci dwukrotnie odwiedzili TVP, byli również w telewizji TVN oraz w Teatrze Studio.