O zachowanie rodziny

 

Rodzina, ach rodzina…
 

Szczęśliwe rodziny są jednakowe. Każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój własny sposób. 
Lew Tołstoj


Rodzina, najpowszechniejsza grupa społeczna, daje człowiekowi możliwość wszechstronnego rozwoju, zaspokajania jego wielu potrzeb, wprowadza go w świat wartości i norm społecznych. Identyfikując się z nią, człowiek współtworzy i przejmuje kultywowane w rodzinie poglądy, postawy, wzory. Jeśli jej kondycja pogarsza się, wpływa to destrukcyjnie na funkcjonowanie nie tylko jednostki, ale również społeczeństwa.

Nierzadko, mimo najszczerszych chęci i starań, rodziny przechodzą kryzysy. Tylko od nas, od wartości rodzinnych, zachowań zależy, jak potoczą się losy naszej rodziny i na ile będziemy umieli dostosować życie rodzinne do zmieniającej się rzeczywistości. Związek oparty na zgodności osobowości, wspólnocie wartości życiowych oraz silnym uczuciu wydaje się dobrze rokować na przyszłość, być zdolny do przezwyciężenia rodzinnych kryzysów.

O  wzajemnych relacjach małżonków,  ich oczekiwaniach i zachowaniach, o tym,  jak rozpoznać istniejące realnie zagrożenia, pojawiające w naszym małżeństwie, jak postępować, by zachować rodzinę opowie wybitna znawczyni tematu, mgr Mariola Kosowicz, psycholog kliniczny, psychoterapeuta z Centrum Onkologii w Warszawie.  Wykład pt. „O zachowanie rodziny” odbędzie się  w Warszawskiej Szkole Zdrowia we wtorek, 14.lutego 2012 r. o godz.  17.00, w auli  Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania przy ulicy Rejtana 16. Wstęp wolny.