Mechanika i Budowa Maszyn

 • Studia I-go stopnia o praktycznym profilu kształcenia.
 • System studiów:
  – stacjonarne w dni powszednie,
  – niestacjonarne sobotnio-niedzielne.
 • Czas trwania: 3,5 roku.
 • Tytuł: INŻYNIER.
 • Studia prowadzone do wyboru:
  – w języku polskim,
  – w języku angielskim.

Rekrutacja On-Line

 

 

Oferta studiów dotyczy roku akademickiego 2019/2020.

Na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn proponujemy studia w zakresie specjalności:

Projektowanie i sterowanie komputerowe
Budowa i serwisowanie samochodów

Aby zapoznać się ze szczegółowym wykazem przedmiotów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn przejdź do programu kształcenia lub opisu specjalności.

POBIERZ PROGRAM STUDIÓW

Jeśli interesują cię maszyny, konstrukcje, urządzenia, samochody i inne środki transportu, zwróć uwagę na kierunek Mechanika i Budowa Maszyn. Studiując ten kierunek zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn, znajomość zasad mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. Jako inżynier mechanik będziesz przygotowany do:

 • realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn,
 • prac wspomagających projektowanie maszyn,
 • doboru materiałów inżynierskich stosowanych do budowy maszyn,
 • zarządzania i koordynacji pracy i oceny jej wyników.

mechanika i budowa maszyn studia inżynierskie

Dobry inżynier to taki, który znajdzie dobre rozwiązanie zadania przy jak najmniejszym nakładzie sił i środków. To tak zwana zasada „zdrowego inżynierskiego lenistwa”. Dlatego absolwent tego kierunku ma także solidne podstawy wiedzy ekonomicznej, a także jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia, w szczególności na kierunkach Mechanika i Budowa Maszyn, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji i pokrewnych.

studia dzienne studia zaoczne

WSEiZ jest jedyną uczelnią niepubliczną, posiadającą uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku MECHANIKA i BUDOWA MASZYN w Warszawie. Poza Warszawą takie uprawnienia mają tylko 3 uczelnie niepubliczne, ale tylko WSEiZ może zaproponować absolwentom kierunku Mechanika i Budowa Maszyn studia II stopnia (magisterskie) na pokrewnym kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

 

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Absolwent kierunku Mechanika i Budowa Maszyn jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach i organizacjach, w których wytwarza się, eksploatuje, serwisuje i sprzedaje lub wynajmuje maszyny i urządzenia. Jest też przygotowany do pracy przy projektowaniu maszyn i technologii. Będzie potrzebnym specjalistą we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, gdzie wymagana jest wiedza techniczna.

Deklaracje dotyczące wyboru specjalności na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn są podawane przez kandydatów na studia przy składaniu dokumentów. Ostateczna decyzja o wyborze specjalności podejmowana jest przez studenta po pierwszym roku studiów.

Programy nauczania na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych są takie same.

Studia niestacjonarne realizowane są w systemie 9 dwudniowych zjazdów (sobota i niedziela) w semestrze.